Het belang van de Amersfoortse Joriskerk.


Dit voorjaar is het prachtige boek ‘Amersfoortse Sint-Joriskerk van de middeleeuwen naar mogen’ uitgegeven door de Stichting Vrienden van de Sint-Joriskerk en geschreven door Marja Brak, Jaap van der Steeg en Dick Westerveld. Pieter Spits, redacteur van Drieluik schreef over het boek in het juni nummer van Drieluik.

‘Met kop en schouders steekt de Sint-Joriskerk uit boven de vele kerken in Amersfoort. Het is niet alleen de historie, het zijn de grootte, de plaats in de stad en de verschijning als zodanig die het gebouw tot de verbeelding laten spreken. Er komen ook steeds meer toeristen en stedelingen een kijkje nemen, In 2019 waren het er niet minder dan 26.000, nog afgezien van de mensen die naar concerten, lezingen, andere bijeenkomsten en kerkdiensten komen! ‘

Lees het hele artikel via deze link: https://pkn-amersfoort.nl/…/2…/05/0458-drieluik-05-20-lr.pdf

Foto vlnr Dick Westerveld, Marja Brak en Jaap van der Steeg, beeld: Picasa

Start met typen en druk op Enter om te zoeken